Pandemia niszczy dłonie – jak temu zapobiec

Salony kosmetyczne służą za wzór czystości, higieny i najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kosmetyczki i stylistki paznokci przeprowadzają dezynfekcję bardzo często, według procedur wskazanych przez instytucję sanitarną. W czasach pandemii największy nacisk kładzie się na dezynfekcję dłoni, ponieważ patogeny i niebezpieczne bakterie przenoszone są głównie drogą dotyku. Zawarte w środkach do dezynfekcji substancje podrażniają skórę, która staje się szorstka i mniej odporna na infekcje. Dlatego przy intensywnej dezynfekcji należy pamiętać o właściwej pielęgnacji rąk.

Jak dezynfekcja wpływa na naszą skórę

Substancje zawarte w preparatach do dezynfekcji rąk (najczęściej alkohol o odpowiednim stężeniu) wpływają negatywnie na płaszcz wodno-lipidowy skóry naszych dłoni. Intensywna i częsta dezynfekcja powoduje utratę wody i czynników chroniących skórę, np. aminokwasów, tworzących zaporę przed drobnoustrojami. To prowadzi do wysuszenia skóry, a w późniejszej konsekwencji podrażnienia i stany zapalne. Dzieje się tak, ponieważ ciągłe stosowanie agresywnych preparatów nie pozwala na zregenerowanie się warstwy ochronnej skóry. Możemy jej jednak pomóc pielęgnując odpowiednimi środkami, które nawilżą i odżywią skórę.

Jak zapobiegać niszczącym efektom dezynfekcji

Aby zapobiec wysuszeniu dłoni należy zwrócić uwagę na jakość preparatów, których używamy do mycia i dezynfekcji. W przypadku mydeł powinny posiadać odpowiednie dla skóry wartości ph i nie powinny zawierać barwników i perfum. Dobrym rozwiązaniem będą mydła hipoalergiczne i te przeznaczone dla skóry wrażliwej. Zalecamy stosowanie mydeł z linii Handspiration | Bielenda Professional W przypadku stosowania środków do dezynfekcji, w ich składzie prawie zawsze będzie alkohol w odpowiednim stężeniu, ale na pewno możemy wybierać takie, które są specjalnie przeznaczone do skóry rąk, np; Płyn do dezynfekcji do dłoni Kozmetika Afrodita czy Velodes Soft 250 ml spray – Medisept. Możemy wykorzystać również nowoczesne rozwiązania, takie jak Handspiration | Bielenda Professional, które zamiast alkoholu wykorzystują srebro koloidalne, które również posiada właściwości antybakteryjne i nie działa drażniąco na skórę.

Linia Handspiration od Bielenda Professional to skuteczna ochrona i pielęgnacja dłoni w jednym.

Jak odbudować warstwę ochronną skóry

Przez natłok codziennych obowiązków łatwo jest zapomnieć o pielęgnacji naszych dłoni co skutkuje zniszczonej i odczuwalnej utracie warstwy ochronnej skóry. Stosowanie odpowiednich kremów odżywczych i nawilżających przynosi szybką ulgę i ukojenie dla skóry. Staraj się zawsze mieć pod ręką ulubione kremy do pielęgnacji dłoni i utrzymuj poziom nawilżenia. Zawarte w kosmetykach naturalne składniki szybko przywrócą dłoniom zdrowy wygląd. Możesz również stosować nawilżające kremy, które mają jednocześnie właściwości antybakteryjne, jak np. Handspiration Nawilżający krem do dłoni o działaniu antybakteryjnym 300ml. Dodatkowo raz w tygodniu możesz przeprowadzić zabieg odbudowujący skórę dłoni – zawierający peeling i maskę – np. Hands Repair Wskazane są również kąpiele parafinowe, oliwki i oleje.

Zdrowa dezynfekcja

Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przeciwbakteryjną i przeciwwirusową, zachowując jednocześnie gładką, odżywioną i zdrową skórę dłoni, należy przy częstej dezynfekcji pamiętać o odpowiedną pielęgnację. Stosując się do powyższych rekomendacji będziesz cieszyć się cieszyć się zdrowo wyglądającą, promienną i nawilżoną skórą dłoni każdego dnia.

You Might Also Like