Jak właściwie wyposażyć stanowisko do masażu

Przygotowujesz się do poszerzenia swojej oferty o stanowisko do masażu? A może zakładasz nowy salon? Sprawdź, czy wiesz, w jaki sposób zorganizować przestrzeń, jakie jest niezbędne wyposażenie oraz co możesz zaoferować swoim klientom.

Najważniejsze wyposażenie stanowiska do masażu

Stanowisko do masażu nie może obejść się bez stołu do masażu, na którym klienci znajdą odprężenie podczas każdego zabiegu. Dobrym pomysłem jest wybór modelu składanego, szczególnie jeśli świadczysz usługi również z dojazdem lub nie dysponujesz znaczną ilością miejsca. Składane stoły do masażu są lekkie, szczególnie te z aluminiową konstrukcją i nie zajmują dużo miejsca po złożeniu. Posiadają specjalne pokrowce, dzięki którym łatwo jest je transportować. Jak wybrać łóżko do masażu ? Jego jakość powinieneś dopasować do swojego stopnia zaawansowania i ilości planowanych zabiegów. Stoły do masażu muszą być z pewnością stabilne, łatwe w czyszczeniu i o odpowiedniej grubości pianki, która tłumi drgania i zapewnia komfort klientowi.


W naszej ofercie znajdziesz:

  • łóżka do ajurwedy;
  • łóżka elektryczne;
  • łóżka podgrzewane;
  • łóżka składane (mobilne);
  • łóżka standardowe.
    Jeśli nie masz miejsca lub budżetu na tradycyjny stół do masażu, możesz wybrać fotel kosmetyczny z opcją płaskiego rozłożenia i demontowania podłokietników oraz zagłówka.

Niezbędne wyposażenie stanowiska do masażu

Co będzie niezbędne do wykonania masażu? Doskonałym wyborem jest taboret z oparciem i obrotowym siedziskiem do masażysty oraz parawan , którym będzie można oddzielić strefę masażu od pozostałej części salonu.


Obok stanowiska powinny znaleźć się także:

Organizacja gabinetu do masażu

Obok stołu do masażu powinna znajdować się umywalka z dostępem do zimnej i ciepłej wody bieżącej z dozownikiem mydła i ręcznikami. Jeśli chcesz przeprowadzać masaże mokre, musisz zainstalować także prysznic.

Dodatkowe akcesoria i kosmetyki do masażu

Chcesz zadbać o to, by oferta była jeszcze bardziej interesująca dla twoich klientów? Poszerz ją o masaż gorącymi kamieniami, który działa relaksująco i leczniczo, pomagając usunąć ból oraz napięcie mięśniowe. Do przeprowadzenia takiego zabiegu niezbędny będzie podgrzewacz do kamieni i komplet kamieni bazaltowych.
Podczas masażu niezbędne są również kosmetyki profesjonalne , które umożliwią zrelaksowanie się klienta i zadbanie o jego skórę. Co warto mieć pod ręką? Olejek do masażulub krem do masażu o działaniu antycellulitowym, regenerującym, antystresowym, a nawet wyciszający czy napotny.

Profesjonalna oferta dla twoich klientów

Jeśli jesteś gotowy na otwarcie stanowiska do masażu, postaraj się zadbać o każdy detal. Klienci z pewnością zwrócą uwagę na jakość stołu do masażu, ilość ręczników, którymi mogą zakryć ciało czy jakość kosmetyków. Sprawdź naszą pełną ofertę przygotowaną z myślą o salonach masażu i stwórz profesjonalny gabinet oferujący najlepsze zabiegi w twoim mieście!

You Might Also Like