Jak utrzymać czystość i bezpieczeństwo wykonując manicure i pedicure?

Pochłaniacz pyłu to jedno z podstawowych urządzeń profesjonalnej stylistki paznokci. Chroni zdrowie i pomaga utrzymać porządek i higienę w gabinecie manicure i pedicure.

Podczas piłowania hybryd, paznokci żelowych lub akrylowych powstaje mnóstwo szkodliwego pyłu. Gdy trafi do naszych płuc może powodować alergię, astmę oskrzelową bądź nawet pylicę. Dodatkowo, wykonując manicure i pedicure, spiłowany pył osiada na meblach, ubraniach, włosach i skórze, przysparzając dodatkowej pracy stylistce. Odpowiedni pochłaniacz pyłu może wyeliminować powyższe problemy, podnieść bezpieczeństo, komfort i warunki pracy w salonie Twoje i Twoich klientów. Każda odpowiedzialna stylistka paznokci powinna, obok okularów i maseczki ochronnej zaopatrzyć się w profesjonalny pochłaniacz pyłu.

Co to jest pochłaniacz pyłu

Najważniejszym zadaniem pochłaniacza pyłu jest usuwanie drażniącego pyłu i zanieczyszczeń, do jakich dochodzi podczas piłowania paznokci, masy żelowej i akrylowej pilnikiem lub frezarką. Pochłaniacz posiada jeden lub więcej wentylatorów, które zasysają powstałe zanieczyszczenia do komory lub wymiennego worka. Pochłaniacze pyłu są skonstruowane w taki sposób, aby manicurzystka mogła łatwo i sprawnie wykonywać swoją pracę nad urządzeniem. Obudowy o przyjemnych kształtach dbają o ergonomię pracy stylistki i wygodę klienta, ponieważ często pełnią rolę miękkiej podpórki pod dłonie.

Rodzaje pochłaniaczy pyłu

Oprócz pochłaniaczy wolnostojących, na rynku można również znaleźć modele przeznaczone do wbudowania w blaty, które oszczędzają powierzchnię biurka oraz specjalne pochłaniacze pyłu na pantografie.

Moc wentylatorów

Pochłaniacze pyłu mogą mieć jeden lub więcej wentylatorów. Przepisy unijne ograniczają możliwość zastosowania wentylatorów o dużej mocy, dlatego producenci stosują dwa lub trzy wentylatory o mniejszej mocy. Dzięki temu otrzymujemy jeszcze większe powierzchnie ssące przy mniejszym hałasie urządzeń.

Jakie filtry – tradycyjny worek czy kaseta

Pochłaniacze pyłu posiadają dwa sposoby gromadzenia spiłowanych zanieczyszczeń. Jedne stosują wymienne worki montowane za wentylatorem, w których zbiera się pył, inne wykorzystują filtry kasetowe zatrzymujące pył przed wentylatorem. Jedne i drugie należy regularnie czyścić i co jakiś czas wymieniać aby zachować sprawne i bezpieczne działanie urządzenia.

Jaki pochłaniacz pyłu do paznokci wybrać?

Na rynku sprzętów i urządzeń kosmetycznych jest ogromny wybór pochłaniaczy pyłu. Przed każdym zakupem należy zastanowić się, jakie mamy potrzeby, czego oczekujemy i co nam się podoba.

Jeśli zależy nam na mobilności to wybieramy urządzenie wolnostojące. Można je postawić w dowolnym miejscu, swobodnie przestawiać, łatwo czyścić i dezynfekować. Pełni ono również rolę poduszki pod dłonie klientki. Jeśli mamy więcej miejsca to możemy wybrać model z dwoma lub nawet trzema wiatraczkami. Pamiętajmy, że wentylatory o większej mocy mogą generować większy hałas, który przy dłuższej pracy może być uciążliwy. Jeśli dysponujesz niewielkim biurkiem to warto zastanowić się nad zakupem pochłaniaczem do wbudowania. Oszczędzisz wówczas cenne miejsce na blacie i czas do czyszczenia stacji roboczej. Jeśli zależy Ci na komforcie pracy przy pedicure to dobrym rozwiązaniem może okazać się pochłaniacz na pantografie. Taka konstrukcja pozwala ustawić pochłaniacz w dowolnym kierunku pod fotelem pedicure.

Pochłaniacze z filtrami kasetowymi wymagają częstszego czyszczenia z pyłu ale mają dłuższą żywotność. Z kolei modele wyposażone w filtry woreczkowe rzadziej czyścimy ale musimy częściej wymieniać.

Przy wyborze pochłaniacza pyłu należy zwrócić również uwagę na to, z jakich materiałów jest on wykonany. Mamy do wyboru różnokolorowe modele z tworzywa sztucznego, pokryte eko skórą lub metalowe konstrukcje. Musimy mieć pewność, że wybrany przez nas pochłaniacz nie tylko będzie prezentował się stylowo i elegancko, ale będzie również odporny na środki czyszczące. Im prostsza konstrukcja, tym lepiej. Opływowe kształty ułatwiają czyszczenie urządzenia i utrzymanie go w dobrej formie.

Podsumowanie

Pochłaniacz pyłu to praktyczne urządzenie zapewniające bezpieczną i czystą pracę przy stylizowaniu paznokci. Wybierając profesjonalne urządzenie inwestujesz w zdrowie swoje i swoich klientów.

W hurtowni kosmetycznej dlakosmetologii.pl znajdziesz bogatą ofertę profesjonalnych pochłaniaczy pyłu oraz filtrów. Pomożemy Ci dopasować sprzęt odpowiedni do Twoich potrzeb. Serdecznie zapraszamy.

You Might Also Like