Jak oczyścić i przygotować cerę do zabiegu kosmetycznego?

Wapozon to proste w działaniu i skuteczne urządzenie kosmetyczne do oczyszczania i przygotowania skóry do zabiegu. Jest to jeden z podstawowych sprzętów salonów kosmetycznych. Dowiedz się, jak wykorzystać wszystkie funkcje wapozonu kosmetycznego.

Jak działa wapozon?

Wapozon to urządzenie kosmetyczne, które wytwarza parę wodną, której dobroczynne właściwości wykorzystywane są w kosmetologii od wielu lat. Para wodna z wapozonu rozmiękcza warstwę rogową skóry, przez co ułatwia jej oczyszczanie z zaskórników. Wapozonowanie otwiera pory, odblokowuje ujścia mieszków włosowych, pobudza gruczoły łojowe, dzięki czemu następuje uwolnienie warstw łoju, które zapychają cerę. Strumień pary wodnej dotlenia i poprawia oddychanie skórne, przez co skóra w sposób naturalny szybciej pozbywa się zanieczyszczeń. Gorąca para poprawia mikrokrążenie, dzięki temu wszystkie zbędne produkty przemiany materii jest łatwiej usunąć. Poprzez otwarte pory skóra dużo łatwiej wchłania substancje odżywcze ze specjalnych ampułek. Stosowanie gorących okładów z pary wodnej możemy stosować na wszystkie partie ciała, które wymagają głębokiego oczyszczania – na przykład na dekolt, szyję czy skórę pleców. Wapozonowanie może zostać również wykorzystane w terapii skóry głowy, jak również podczas zabiegów pielęgnacyjnych na włosy.

Jaki wapozon wybrać?

Wapozon jest sprzętem przeznaczonym do stosowania w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Na rynku jest wiele modeli, które różnią się od siebie wyglądem, ilością funkcji i udogodnień. Przykładowo, wielofunkcyjny WAPOZON AZZURRO H1102 SONIA pozwala na wykorzystanie ozonoterapii, która działa dezynfekująco i antybakteryjnie na skórę. Profesjonalne urządzenie kosmetyczne można regulować pod względem intensywności pary wodnej, ustawiać konkretny czas działania czy nawet wykorzystać w aromaterapii! Wystarczy, że do wody doda się kilka kropel olejku eterycznego, aby sprawić, by zabieg dodatkowo miał charakter relaksacyjny. Niewątpliwą zaletą dobrego sprzętu jest możliwość dokładnej regulacji nachylenia, obrotu ramienia oraz intensywności i ilości pary wodnej. Jeśli prowadzisz działalność mobilną i chcesz wykorzystać oczyszczające właściwości pary wodnej to możesz wyposażyć się w przenośny wapozon, jak np. WAPOZON MINI F-17Jak oczyścić cerę przed zabiegiem kosmetycznym? Przy pomocy wapozonu  Niewielkich rozmiarów, niedrogi sprzęt sprawdzi się przy oczyszczaniu twarzy w zaciszu domowym Twojego klienta. Wapozony mini generują mniej pary, co jest korzystne dla delikatnej skóry, posiadają również funkcje aromaterapii. 

Czy naprawdę potrzebuję wapozonu?

Wapozon doskonale oczyszcza skórę i przygotowują ją do kolejnych zabiegów – czy to manualnego usuwania zanieczyszczeń czy głębokiego odżywienia przy pomocy odpowiednich preparatów. Otwarte i rozszerzone pory lepiej wchłoną wszystkie składniki aktywne z profesjonalnych serum, kremów i masek Kosmetyki profesjonalne | Dlakosmetologii.pl. Dlatego otwierając gabinet powinnaś wybrać profesjonalny sprzęt, aby zapewnić swoim klientom lepsze nawilżenie i odżywienie skóry. 

You Might Also Like