Myjka ultradźwiękowa do narzędzi kosmetycznych

Myjka ultradźwiękowa wygodnie i skutecznie czyści frezy i narzędzia kosmetyczne o skomplikowanych, porowatych kształtach z niewidocznych dla ludzkiego oka zabrudzeń. Urządzenie to jednak nie dezynfekuje akcesoriów z drobnoustrojów – do tego zadania służy autoklaw. Z poniższego artykułu dowiesz się jak działa myjka ultradźwiękowa i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. 

W jaki sposób działa wanienka ultradźwiękowa?

Myjka ultradźwiękowa wytwarza fale ciśnieniowe wysokiej częstotliwości, które w w środowisku wodnym wywołują zjawisko kawitacji. Drżenie wody powoduje powstawanie fal ultradźwiękowych, które rozbiegają się we wszystkich kierunkach, załamując i odbijając się. Pod ich wpływem w cieczy powstają malutkie pęcherzyki pary wodnej, które natychmiast implodują i przestają istnieć. Ten proces precyzyjnie usuwa nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń, nie uszkadzając oczyszczanego przedmiotu. 

Należy pamiętać, że myjka ultradźwiękowa nie dezynfekuje, a jedynie usuwa brud. Jednakże, można wlać do myjki preparat do sporządzania roztworów i przy jednoczesnym myciu zdezynfekujemy dodatkowo włożone do urządzenia przedmioty. Ultradźwiękowa myjka skutecznie oczyści takie przedmioty jak cążki, kopytka, pilniki, frezy z frezarki i wszystkie inne akcesoria wymagające dokładnego czyszczenia. Myjki ultradźwiękowe wykorzystywane są również w salonach jubilerskich, laboratoriach, gabinetach stomatologicznych, gabinetach badania słuchu, salonach optycznych czy też punktach serwisowych. Czyszczenie myjką ultradźwiękową nie powoduje zarysowań przedmiotów czyszczonych.

Jakie są rodzaje myjek ultradźwiękowych?

Myjki ultradźwiękowe można podzielić ze względu na pojemność na trzy grupy – myjki domowe, profesjonalne i przemysłowe. 

Domowe – pojemność – 600 ml – 2,5l.

Profesjonalne – pojemność – 3l – 30l.

Przemysłowe – pojemność – 50l – 150l. 

Przy wyborze myjki ultradźwiękowej do salonu kosmetycznego należy zastanowić się nad ilością i wielkością narzędzi kosmetycznych i frezów jakie chcemy czyścić. Jeśli prowadzisz nieduży gabinet kosmetyczny to wystarczy domowa myjka ultradźwiękowa. Jeśli Twój salon obsługuje więcej stanowisk warto zdecydować się na profesjonalną myjkę ultradźwiękową, aby móc jednorazowo oczyścić większą ilość narzędzi. 

Polecamy myjkę ultradźwiękową UC-002, BS-UC2 lub BS-UC1.3

Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej myjki ultradźwiękowej zapraszamy do kontaktu. Nasze konsultantki chętnie pomogą w podjęciu właściwej decyzji. 

You Might Also Like