Jak skutecznie dostarczyć substancji odżywczych głębszym warstwom skóry?

Aby odmłodzić skórę i poprawić jej wygląd należy dostarczyć jej odpowiednich substancji odżywczych. Jedną z metod wprowadzenia aktywnych preparatów wgłąb skóry jest zabieg mezoterapii bezigłowej.

Co to jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny zabieg kosmetyczny, dzięki któremu możemy dostarczyć wielu substancji odżywczych i regeneracyjnych w głębokie warstwy skóry. Zabieg mezoterapii bezigłowej wykorzystuje urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o częstotliwości radiowej tzw. elektroporację do wprowadzenia substancji aktywnych w skórę właściwą i tkanki podskórne. Impulsy elektryczne otwierają kanały hydrofilowe, luzują błony komórkowe, dzięki czemu lepiej przepuszczają preparatów aktywnych. Jest to dobra alternatywa dla mezoterapii igłowej.

Czym różni się mezoterapia bezigłowa od mezoterapii igłowej

Zarówno mezoterapia igłowa, jak i mezoterapia bezigłowa mają jeden cel – dostarczyć skórze jak największej ilości składników zawartych w specjalnych koktajlach, ampułkach i serach. Te dwa zabiegi różnią się od siebie sposobem dostarczenia substancji aktywnych skórze. Mezoterapia igłowa wykorzystuje mikro-nakłucia, mezoterapia bezigłowa z kolei opiera się na prądach o wysokiej częstotliwości.

Zobacz nasze urządzenia do mezoterapii igłowej i bezigłowej.

Jak wykonać zabieg mezoterapii bezigłowej

Aby uzyskać jak najlepsze efekty to przed wykonaniem zabiegu mezoterapii bezigłowej należy odpowiednio zidentyfikować problem skórny oraz dobrać odpowiednie preparaty. Następnie należy postępować według schematu:

  1. Przygotowujemy skórę do zabiegu poprzez dezynfekcję i nałożenie specjalnego żelu, który ma ochronić skórę przed poparzeniami. 
  1. Na przygotowane części skóry nanosimy preparat i przykładamy głowicę urządzenia. Wykonujemy masaż ruchami kolistymi. 
  1. Po wykonaniu zabiegu koimy i łagodzimy podrażnienia odpowiednimi maskami regenerującymi i kremami ochronnymi.  

Jakie są efekty zabiegów mezoterapii bezigłowej

Efekty wykonaniu zabiegu mezoterapii bezigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się sprężysta, jędrna, nawilżona i promienna, pozbawiona plam i przebarwień. Zabieg mezoterapii bezigłowej wygładza zmarszczki, usuwa blizny potrądzikowe oraz zmniejsza rozstępy. Sprawia, że obwisła i zwiotczała skóra otrzymuje zdrowszy i młodszy wygląd. Aby utrzymać efekty zaleca się wykonanie serii zabiegów. 

Jakie są koszty przeprowadzenia zabiegu mezoterapii bezigłowej

Największym kosztem zabiegu mezoterapii bezigłowej jest koszt urządzenia. Ceny aparatów do elektroporacji zaczynają się od 1200,00 zł – jak urządzenie Mezoterapia bezigłowa BR-2015, URZĄDZENIE CLASSIC MEZOTERAPIA (1599,00 zł), po kombajny kosmetyczne takie jak URZĄDZENIE REDLINE ERL03 5W1 M+S+MEZO+U+H którego wartość wynosi 3374,00 zł. Jednak wysoka stopa zwrotu z inwestycji (ok. 20%) przy średniej cenie zabiegu na poziomie 100 zł – 150 zł i częstotliwości 10 zabiegów w tygodniu przemawia za zainwestowaniem w ten sprzęt.

You Might Also Like