Jak uniknąć uczulenia na hybrydę?

Uczulenie na hybrydę to jeden z największych problemów dzisiejszej stylizacji paznokci. Osoby uczulone na alergeny zawarte w lakierach hybrydowych długo doprowadzają dłonie do ładnego i zdrowego wyglądu. Jak rozpoznać pierwsze oznaki uczulenia? Kiedy zareagować? Jak leczyć?

Reakcja alergiczna na hybrydę

Zwykle pojawia się w miejscu styczności skóry z antygenem, jednak w pewnych przypadkach może być zlokalizowane w miejscu odległym od tego, w którym doszło do kontaktu z alergenem. Ponadto alergiczny wyprysk kontaktowy jest tzw. reakcją opóźnioną, co oznacza, że rozwija się dopiero po jakimś czasie od kontaktu z alergenem. Warto wiedzieć, że objawy wyprysku alergicznego mogą pojawić się nagle, mimo wieloletniego kontaktu z substancją uczulającą. Dlatego też np. najpopularniejsze uczulenie na nikiel występuje u dorosłych, a nie u dzieci.
Podobnie jest z hybrydą. Uczulenie pojawia się nagle, po długotrwałym stosowaniu.

Jak rozpoznać uczulenie na hybrydę?

Objawy z reguły zaczynają dawać się we znaki na opuszkach palców oraz przy wałach około-paznokciowych. Pojawia się delikatne swędzenie, lekko rozpulchniona skóra i wrażliwe skórki. Wszystkiemu mogą towarzyszyć malutkie krostki, wypełnione płynem surowiczym. Płaty uczuleniowe mogą też wystąpić w okolicach oczu, ust, szyi czy przedramieniu. W razie wystąpienia powyższych objawów hybrydę należy natychmiast zdjąć!

Poza klasycznym opuchnięciem, występują również pękające rany, które długo się goją. Ten etap jest już tak naprawdę końcowym, prawie zawsze występuje też onycholiza. Jednak jego leczenie zajmuje wiele czasu. Polecamy szereg maści natłuszczających, z witaminą A oraz E, np. maskę z żywokostem Cuccio Naturale, która regeneruje skórę. Jeśli zmiany są rozległe, należy skierować klientkę do lekarza, który dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Czy po reakcji alergicznej można ponownie wrócić do lakierów hybrydowych?

Tak, nie ma powodu do niepokoju. Należy spełnić kilka warunków, by cieszyć się ponownie piękną stylizacją. Na początek trzeba wyleczyć dłonie. Organizm musi odpocząć od krążącego w nim alergenu. W czasie leczenia nie wolno wykonywać na własną rękę testów skórnych. Manicure hybrydowy w tym czasie również nie jest wskazany, gdyż może dojść do alergii krzyżowych. Te są jeszcze gorsze i dużo trudniejsze do wyleczenia domowymi sposobami, a leczenie prawie zawsze kończy się antybiotykoterapią i sterydami.

Które lakiery hybrydowe nie uczulają?

Na rynku jest wiele firm, które określają się jako bezpieczne. Jednak ze zdrowiem nie ma żartów, czy nie lepiej zainwestować w produkt, niż w leczenie dermatologiczne? Hybryda IV generacji Cuccio Veneer nie zawiera formaldehydów, DPB (Dibuthyl Phtalate – ftalanu zmiękczającego), oraz toluenu.

Lakiery zawierające formaldehyd uczulają. Wybieraj lakiery hybrydowe dla alergików – bez formaldehydu.

Formaldehyd jest organicznym związkiem chemicznym, który wykazuje liczne negatywne skutki dla organizmu. Z hybrydami Cuccio szanujesz swoje zdrowie. Skład lakierów jest dobrany z odpowiednią starannością, aby nie dochodziło do odczynów alergicznych. Szklana butelka zapobiega reakcji produktu z opakowaniem, co czasami ma miejsce w opakowaniach typu PP.

Hipoalergiczne lakiery hybrydowe Cuccio Venner

Najważniejsze zalety stosowania lakierów hybrydowych Cuccio Veneer:

  1. Bezkonkurencyjna wydajność. 1 butelka = 51 zadowolonych klientek.
  2. Triple-Pigmentation – pełne krycie już po 1 cienkiej warstwie, nawet przy ciemnych kolorach!
  3. Ekstremalnie wysoki połysk który nie traci swojej intensywności nawet po kilku tygodniach aktywnego używania dłoni.
  4. Czwarta generacja hybrydy – nie zawiera rozpuszczalników. Nie paruje. Nie zastyga w butelce – posiada optymalną gęstość.
  5. Odwrócony kształt butelki pozwala wykorzystać Cuccio Veneer do samego końca – zero strat.
  6. Pędzel ze specjalnie wyselekcjonowanego włókna DuPont, wygodny i odpowiednio sprężysty – z łatwością dopasowuje się do kształtu płytki.
  7. Formuła LED & UV utwardzany w 30 sekund.
  8. Wspólna linia kolorystyczna z lakierem Cuccio Colour.

Zainwestuj w bezpieczne, hipoalergiczne i trwałe lakiery hybrydowe do Twojego salonu. Skorzystaj z naszej oferty na www.logii.pl

Anna Pierzchała, Anna Karolak
Źródło: Uczulenie na hybrydę – jak uniknąć? Hybrydy, które nie uczulają
Uczulenie na hybrydy, onycholiza – objawy, jak leczyć?

You Might Also Like