Frezarka do paznokci – jak wybrać odpowiedni model?

Myślisz o profesjonalnym wykonywaniu stylizacji paznokci? Jednym z niezbędnych urządzeń jest frezarka do paznokci. To urządzenie, które ułatwia przygotowanie płytki paznokcia do zabiegów stylizacyjnych, oraz usuwanie skórek i zrogowaciałej warstwy naskórka. Rynek pełen jest różnych modeli różniących się między sobą wyglądem, ceną oraz możliwościami. W tym artykule podpowiadamy jak wybrać idealną frezarkę do paznokci.

Frezarka do paznokci – co to jest?
Frezarka
to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane w salonach manicure i pedicure do przygotowania paznokci do stylizacji, nadawania im pożądanego kształtu, a także ostatecznego szlifu. Pozwala pozbyć się starej hybrydy, żelu, czy akrylu, jak również umożliwia ich wypolerowanie. Co więcej, dzięki wymiennym frezom, możemy ją również wykorzystywać do usuwania skórek, odcisków, modzeli, a także zgrubień na palcach czy zrogowaceń na piętach.

Rodzaje frezarek
Frezarki
możemy podzielić na urządzenia do użytku domowego oraz te do profesjonalnych zastosowań w gabinetach kosmetycznych. Pierwsze charakteryzują się mniejszą mocą i obrotami, a także posiadają mniej dodatkowych funkcji. Najlepsza frezarka do paznokci, oprócz lepszych parametrów, które pozwalają każdego dnia sprawnie obsłużyć dużą liczbę klientek, może być dedykowana do konkretnego typu zabiegów np. manicure lub pedicure. Na rynku znajdziemy modele wyposażone w dodatkowe funkcje, tj. pochłaniacze pyłu, które chronią kosmetyczki przed wdychaniem szkodliwego pyłu z akrylu, żelu czy tipsów.

Parametry frezarki – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?
Przy zakupie frezarki powinniśmy zastanowić się nad tym do jakich celów ma służyć urządzenie i dopasować parametry urządzenia do naszych potrzeb.

Duża moc
Jednym z najważniejszych parametrów, na jaki musimy zwrócić uwagę przy zakupie frezarki jest jej moc. Minimum wynosi 40 W – taka moc umożliwia wykonanie podstawowego manicure. Jeśli chcemy jednak przeprowadzać również zabiegi podologiczne (np. usunięcie zrogowaceń skóry), powinniśmy zaopatrzyć się w model oferujący moc 50 W.

Liczba obrotów
Niezbędną prędkość frezarki, która pozwoli nam sprawnie i dokładnie piłować akryl, żel czy hybrydę to 20000 – 30000 obrotów na minutę.
Wysokiej jakości urządzenie powinno również oferować możliwość swobodnej regulacji obrotów.

Moment obrotu
Niezwykle istotny parametr przy zabiegach podologicznych. Określa on siłę, z jaką frez oddziałuje na ciało przy pracy na niższych obrotach. Warto wybierać takie modele, w których moment obrotu wynosi: 7, 8 NN, ponieważ gwarantują one, że nawet przy bardzo niskich obrotach frezarka będzie działała płynnie.

Głowica z wymiennymi frezami
Modele frezarek oznaczone jako Twist-Lock gwarantują sprawną wymianę frezów. Prosty mechanizm odblokowywania i blokowania to duże ułatwienie i przyspieszenie pracy.

Komfortowa rączka
Cicha, wygodna i ergonomiczna rączka umożliwia wykonywanie pracy nawet przez wiele godzin bez uczucia zmęczenia czy odrętwienia.

Rodzaje frezów oraz ich zastosowanie
Oprócz profesjonalnej frezarki, należy zaopatrzyć się także w odpowiednie do danego zabiegu frezy, które różnią się między sobą kształtem. Najczęściej stosowane do pracy z żelem oraz akrylem oraz zrogowaciałym naskórkiem są mandrele oraz kapturki, czyli jednorazowe nakładki ścierne o różnej gradacji. Doskonale matują płytkę paznokcia. Nakłada się je na specjalne stalowe lub gumowe nośniki o określonej wielkości.

Inne specjalistyczne frezy stosowane w profesjonalnych frezarkach to:

  • Cylinder – wykonany ze stali i obsypany warstwą diamentowo-szafirowego kruszywa, sprawdza się przy nadawaniu kształtu płytce paznokcia, a także jej skracaniu.
  • Wrzeciono – przydaje się tam, gdzie potrzebna jest precyzja, dlatego nadaje się do usuwania fragmentów żeli i akrylu, matowieniu tipsa oraz innych prac przy stylizacji paznokcia.
  • Stożek – wykonany ze stopu stali frez o obsypie diamentowym, doskonale sprawdza się przy usuwaniu skórek, a także estetycznym wykańczaniu paznokcia.
  • Igła – frez idealny do prac precyzyjnych oraz ściągania ozdób, akrylu czy żelu. Tego rodzaju nośnik można użyć także do robienia dziurek na brzegu paznokcia, w celu umieszczenia drobnych zdobień, np. kolczyka.

Wyróżniamy także frezy ceramiczne, kamienne, karborundowe czy piaskowe, które wykorzystuje się przy obróbce paznokci.

You Might Also Like