Wielopłaszczyznowy zabieg napinająco-liftingujący z peptydami i kompleksem IST

Lifting totalny to wypełnienie zmarszczek, wygładzenie skóry oraz skorygowanie owalu twarzy. Dziś wiemy, że pełne efekty anti‑aging przynosi wyłącznie pielęgnacja działająca na wielu poziomach – od głębokiej, po wierzchnią warstwę skóry. Takie jest właśnie założenie Total Lifting PPV+, który zapewnia skuteczne, globalne odmłodzenie skóry. Rezultat jest odczuwany przez klientkę i widoczny natychmiast po wykonaniu pierwszej procedury – skóra jest napięta, wygładzona i ujędrniona.

Jeszcze bardziej spektakularne efekty zapewnia wykonanie rekomendowanej serii zabiegowej – cera staje się zrewitalizowana, odżywiona, a głębsze zmarszczki zostają zniwelowane.

Formuła Total Lifting PPV+ to innowacyjne połączenie trzech rodzajów peptydów o działaniu odmładzającym, liftingującym i stymulującym z kompleksem IST, czyli roślinnym składnikiem aktywnym, wzmocnionym hydrolizowanym biopolimerem, o silnych właściwościach napinających i wygładzających. Celem zabiegu jest bowiem działanie wielopoziomowe – niezbędne w nowoczesnej pielęgnacji anti‑aging.

Total Lifting PPV+ wykorzystuje trzy rodzaje peptydów.

Pierwszym jest R‑Peptide – nutripeptyd, który odżywia, wygładza i zwiększa elastyczność skóry. Wzmacnia jej fundamenty dla aktywności pozostałych składników.

Drugim jest neuropeptyd ArgirelineTM, który blokuje uwalnianie neuroprzekaźnika oraz obniża intensywność i częstotliwość mikroskurczów mięśni mimicznych, co pozwala na redukcję zmarszczek spowodowanych przez ruch mięśni twarzy.

Trzeci, to z kolei prokolagenowy tripeptyd który ujędrnia, uelastycznia i zwiększa gęstość skóry, pobudzając produkcję kolagenu oraz chroniąc ją przed fotostarzeniem.

Dopełnieniem głębokiej, odmładzająco‑liftingującej funkcji peptydów jest widoczne, bezpośrednie napięcie skóry. To rozwiązanie inspirowane jest efektami zabiegów medycyny estetycznej.

W kosmetykach Total Lifting PPV+ rolę fizycznego „napinacza” skóry pełni specjalna substancja aktywna – kompleks IST. Jest to połączenie opatentowanego, hydrolizowanego biopolimeru (pochodzenia naturalnego) z suszoną żywicą drzew afrykańskich (cenioną w medycynie tradycyjnej). Napina on skórę poprzez działanie mechaniczne – składnik aktywny jest absorbowany przez skórę i rozciąga się na jej powierzchni, tworząc jednolity, elastyczny, niewidoczny film. Co ważne, naturalność składnika potwierdzają przyznane mu certyfikaty: EcoCert oraz Cosmos (Cosmetics Organic Standard). Dzięki takiemu połączeniu składników aktywnych, zabieg Total Lifting PPV+ widocznie i natychmiastowo wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę i koryguje owal twarzy.

Trudno dziś wyobrazić sobie skuteczny zabieg przeciwstarzeniowy,
w którym pominięto by rolę peptydów. Proces starzenia związany jest z utratą naturalnych peptydów organizmu. Skutkuje to osłabieniem kontrolowanych przez nie procesów regeneracji, a w konsekwencji przyspieszoną degradacją struktur skóry.

Schemat zabiegu:

1. Wykonujemy bardzo dokładny demakijaż okolicy zabiegowej preparatami z oferty Bielenda Professional dobranymi do rodzaju skóry klienta.

2. Na obszar skóry objęty zabiegiem (twarz, szyja, dekolt) aplikujemy cienką warstwę Aktywnego peelingu enzymatycznego do twarzy. Zmywamy czystą, letnią wodą po upływie około 10 minut. Peeling delikatnie musuje, co może wywoływać dodatkowe przyjemne odczucia na skórze. Uwaga! Peeling musując delikatnie zwiększa objętość. Należy omijać okolice oczu, ust i otworów nosowych z zachowaniem około 1 cm marginesu. W przypadku podrażnienia zmyć letnią wodą.

3. Na skórę aplikujemy Liftingująco-ujędrniające serum do twarzy, szyi i dekoltu. Wykonujemy delikatny masaż. Aby wzmocnić działanie preparatu może on być także wprowadzony za pomocą ultradźwięków lub zabiegu mezoterapii bezigłowej. Preparatu nie zmywamy.

4. Za pomocą pędzla aplikujemy Aktywną napinająco-liftingującą maskę do twarzy, szyi i dekoltu step 1. Nakładamy kolejno 2 warstwy preparatu zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni, omijając okolice oczu, ust i otworów nosowych. Pozostawiamy na skórze na około 10 min. Następnie, po zabezpieczeniu oczu i ust wilgotnymi kompresami (na oczy polecamy kompres z Satynowej wody różanej), dozujemy spray – Aktywną napinająco-liftingującą maskę do twarzy, szyi i dekoltu step 2. Odpowiednią ilość preparatu dozujemy z odległości około 20 cm, aby uzyskać efekt delikatnej mgiełki. Pozostawiamy na skórze na około 10 min do połączenia się preparatów, po tym czasie maskę zdejmujemy w całości. Ewentualne pozostałości preparatów należy zmyć Satynową wodą różaną lub tonikiem dopasowanym do rodzaju skóry klienta.

5. Na zakończenie zabiegu delikatnie wmasowujemy Multipeptydowy liftingująco-ujędrniający krem do twarzy.

6. W celu wzmocnienia i utrwalenia efektów zabiegu, rekomendujemy do pielęgnacji domowej Multipeptydowy liftingująco-ujędrniający krem do twarzy z serii Total Lifting PPV+.

Produkty wchodzące w skład zabiegu Total Lifting PPV+:

Aktywny peeling enzymatyczny do twarzy 100 g

Liftingująco-ujędrniające serum do twarzy, szyi i dekoltu 30 ml

Multipeptydowy liftingująco-ujędrniający krem do twarzy 50 ml

Aktywna napinająco-liftingująca maska do twarzy, szyi i dekoltu step1 175 g

Aktywna napinająco-liftingująca maska do twarzy, szyi i dekoltu step2 75 ml

Profesjonalna Pielęgnacja Domowa:

Multipeptydowy liftingująco-ujędrniający krem do twarzy 50 ml

Total Lifting PPV+ to wielopłaszczyznowy zabieg napinająco-liftingujący
z peptydami i kompleksem IST

Działanie: przeciwzmarszczkowe, ujędrniające, liftingujące, regenerujące, nawilżające, wzmacniające.

Wskazania do zabiegu:
• skóra dojrzała, sucha z utratą elastyczności i jędrności,
• zmarszczki, także mimiczne,
• zapobieganie oznakom starzenia się skóry, w tym fotostarzenia.


You Might Also Like