Anti-Pollution Zabieg dotleniająco – detoksykujący

Zabieg Anti Pollution jest to dotleniająco – detoksykujący zabieg dla każdego rodzaju cery, ze szczególnym uwzględnieniem skóry niedotlenionej, szarej i zmęczonej. Polecany jest dla osób żyjących w zanieczyszczonym środowisku, narażonych na stres, promieniowanie UV, a także palących papierosy.

W kosmetykach znajdują się liczne składniki aktywne, spełniające funkcje ochronne , odżywcze i regenerujące.

Jakie składniki odżywcze zawierają kosmetyki z linii Anti-Pollution

PRONALEN BIO – PROTECT – kompleks ekstraktów roślinnych chroniących skórę przed uszkodzeniami wywołanymi przez toksyczne substancje (takie jak metale ciężkie, gazy) i promieniowanie UV. Hamuje lipo peroksydację i przeciwdziała formowaniu wolnych rodników.

ACTI VITAMIN D – działa w sposób analogiczny do witaminy D, aktywuje jej naturalne funkcje immunologiczne, przyspiesza regenerację funkcji barierowych i reguluje proces prawidłowej gospodarki wodno-lipidowej.

DNA REPAIR SYSTEM – biofunkcyjny ekstrakt oparty na nukleotydach rewitalizujących i stymulujących syntezę protein, m.in. lagryny i kolagenu. Chroni komórkowe DNA przed foto-starzeniem i stresem oksydacyjnym wywołanym przez promieniowanie UV oraz zwiększa mechanizmy obronne skóry.

NIACINAMID – witamina B3, reguluje procesy odnowy naskórka, widocznie poprawia strukturę i koloryt skóry. Stymuluje syntezę AQP3, kwasu hialuronowego i kolagenu. Działa antyoksydacyjnie i immunostymulująco.

ENERGISOMETM Q10 – wspomaga detoksykację skóry, dostarcza komórkom energii potrzebnej do regeneracji i przeciwdziała ich uszkodzeniom, poprzez zwalczanie negatywnych skutków działania wolnych rodników. Opóźnia efekty starzenia i przyspiesza biologiczną odnowę skóry.

Jakie preparaty wchodzą w skład zabiegu

PURE ICON Woda micelarna do demakijażu twarzy i oczu
PURE ICON Tonik łagodzący
PURE ICON Peeling enzymatyczny
ANTI POLLUTION Zestaw dotleniająco- detoksykujący: koncentrat + aktywator
ANTI POLLUTION Dwufazowa maska dotleniająca – 1. faza hydrożelowa
ANTI POLLUTION Dwufazowa maska dotleniająca – 2. faza kremowa
ANTI POLLUTION Krem aktywnie dotleniający SPF15

Jakie są efekty zabiegu Anti-Pollution

Po wykonaniu zabiegu skóra jest dotleniona, nawilżona i pobudzona. Składniki odżywcze zawarte w preparatach przywracają funkcje receptora witaminy D, wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry. Zabieg Anti-Pollution dezaktywuje wolne rodniki, niweluje oznaki stresu i zmęczenia. Kosmetyki zmniejszają widoczność zmarszczek, zabezpieczają skórę przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przywracają zdrowy i promienny wyglądu.

Jak wykonać zabieg Anti-Pollution

Wodą micelarnym oczyścić dokładnie skórę twarzy, szyi i dekoltu. Stonizować skórę Tonikiem łagodzącym.

Nałożyć cienką warstwę Peelingu enzymatycznego. Pozostawić na 10 – 15 minut. Zmyć preparat wilgotnymi kompresami. Opcjonalnie zamiast peelingu enzymatycznego można wykonać peeling kawitacyjny.
Stonizować i osuszyć skórę.

Przygotować Koncentrat dotleniająco – detoksykujący. W tym celu zdjąć kapsel zabezpieczający z ampułki, do zawartego w ampułce żelu dodać za pomocą zakraplacza 2-3 ml Aktywatora (wizualnie do poziomu załamania ampułki). Zamknąć ampułkę i przytrzymując zamknięcie kilkakrotnie wstrząsnąć, do momentu całkowitego połączenia się obu preparatów. Koncentrat nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Delikatnie wmasować Koncentrat lub wprowadzić za pomocą jonoforezy, mezoterapii bezigłowej lub tlenowej. W przypadku zastosowania urządzeń, aby zachować odpowiedni poślizg nałożyć na skórę żel do ultradźwięków.

Przygotować maskę – fazę kremową Maski aktywnie dotleniającej połączyć za pomocą pędzelka w miseczce z fazą hydrożelową w proporcji 1:1 (ok. 5g/ml fazy kremowej + ok.5g/ml fazy hydrożelowej). Po uzyskaniu jednolitej masy, nałożyć równomierną warstwę na skórę objętą zabiegiem, omijając okolice oczu. W przypadku cery bardzo suchej i odwodnionej można zwiększyć proporcje fazy kremowej do fazy hydrożelowej (2:1). Pozostawić maskę na 15 – 20 minut do wchłonięcia, ewentualny nadmiar, zmyć za pomocą ciepłych wilgotnych kompresów. Stonizować i osuszyć skórę.

Na zakończenie zabiegu nałożyć Krem aktywnie dotleniający SPF15.

Zalecamy wykonanie zabiegów jednorazowo lub w serii 5-6 zabiegów wykonywanych 1 raz w tygodniu.

Czas trwania zabiegu to ok. 45 – 60 minut.

Kosmetyki do pielęgnacji domowej:

ANTI POLLUTION Krem aktywnie dotleniający SPF15,
ANTI POLLUTION Antyoksydacyjny krem regenerujący,
ANTI POLLUTION Rewitalizująco – odświeżający krem roll – on pod oczy

You Might Also Like