Skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami

Hydra Patch

Kondycja naszej skóra jest codziennie narażona na zanieczyszczenia które wiążą się z kurzem, spalinami i ekstraktami węglowymi. Cząstki pyłu zawierają aż 150 różnych substancji chemicznych, które przyczyniają się do astmy, problemów z układem krążenia i bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie.

Pył i kurz wysuszają skórę niszcząc jej barierę ochronną.
Skóra gorzej oddycha, staje się podatna na działanie alergenów.
Osiadające na niej zanieczyszczenia sprawiają że staje się szorstka i niemiła w dotyku, pokryta ciemnymi plamami.

Wysuszona skóra twarzy, która jest silnie zanieczyszczona powinna być otoczona szczególną opieką. Najlepiej stosować złożoną pielęgnację, na którą będzie składało się dogłębne, ale delikatne oczyszczanie. Dobrze sprawdzi się pianka do mycia twarzy, płyn miceralny, który złagodzi podrażnienia i wygładzi skórę. Świetnie sprawdzi się też oczyszczanie olejami o którym pisaliśmy na naszym blogu – link.

Sucha skóra twarzy potrzebuje silnego nawilżenia, odżywienia i ochrony. Naszymi sprzymierzeńcami będą witamina E, Prowitamina B5, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz beta-karoteny zawarte w naturalnych olejach.

MASŁO KAKAOWE
Bogate w witaminę E działającą antyoksydacyjnie. Doskonale odżywia skórę i chroni ją przed wpływami zewnętrznymi (wiatr, zimno). Zmniejsza suchość skóry i poprawia jej elastyczność i miękkość.

MASŁO SHEA
Ten egzotyczny składnik wytwarzany z nasion drzewa shea jest wyjątkowo bogaty w przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe i witaminy. Działa odżywczo, nawilżająco i przeciwzapalnie.

OLEJ JOJOBA
Bogaty w witaminę E i bardzo dobrze miesza się z sebum skóry, co oznacza, że nie zatyka porów ani nie pozostawia tłustych pozostałości na skórze.

PANTHENOL PROWITAMINA B5
Zwiększa wilgotność skóry, uspokaja podrażnioną skórę i zmniejsza zaczerwienienia. Przywraca naturalną barierę skóry.

OLEJEK RÓŻANY
Bogaty w witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz beta-karoteny stosowany jest do regeneracji skóry i redukcji niedoskonałości. Lipidy obecne w olejku z dzikiej róży są podobne do lipidów skóry. Olej jest więc łatwo wchłaniany przez skórę i nie pozostawia tłustej warstwy.

HYDRA PATCH dostarcza skórze ogromnej porcji antyoksydantów, działa łagodząco i spowalnia proces starzenia.

Produkty z serii Hydra Patch Kosmetyka Afrodita zawierają wszystkie wyżej wymienione składniki. Dodatkowo unikalna technologia PatcH2O aktywuje składniki w ciągu kilku minut po aplikacji i zapewnia długotrwałe działanie (48h). Linia przeznaczona jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry -suchej, normalnej i mieszanej. Seria zapewnia skórze potrójną moc hydratacji, aktywnie chroni przed zanieczyszczeniami, skutecznie odbudowuje uszkodzone komórki skóry.

Produkty z serii

You Might Also Like