Zabieg kwasami Acid Tech

Acid Tech to zabieg kwasami od Farmona Professional. Odpowiednio wykonany doskonale oczyści i uelastyczni skórę, spłyci drobne zmarszczki i blizny, zredukuje i rozjaśni przebarwienia. Poznaj nowy zabieg kwasowy od Farmona Professional.

Zabieg kwasami – dlaczego jest skuteczny?

Powyższe efekty osiąga się dzięki zawartym w preparatach składnikom aktywnym:

KWAS MIGDAŁOWY – zaliczany do alfa – hydroksykwasów, dobrze tolerowany nawet przez wrażliwą skórę. Rozluźnia spoiwa łączące komórki warstwy rogowej naskórka, przyspiesza naturalny proces złuszczania, stymuluje odnowę głębiej położonych warstw. Aktywuje fibroblasty w obrębie skóry właściwej, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, ogranicza tworzenie melaniny, działa depigmentująco. Polecany głównie dla skóry suchej, mieszanej, starzejącej się, z przebarwieniami, również wrażliwej.

KWAS GLIKOLOWY – zaliczany do alfa – hydroksykwasów, ma zdolność stymulacji fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu, wspomaga proces keratynizacji- regularne złuszczanie naskórka. Przyspiesza regenerację skóry, zwiększa nawilżenie skóry oraz reguluje wydzielanie sebum. Przewidziany jest dla każdego rodzaju skóry.

KWAS SZIKIMOWY – organiczny związek należący do grupy alfa – hydroksykwasów. Wykazuje bardzo szerokie i kompleksowe działanie, usuwa martwe komórki naskórka, powoduje wzrost nawilżenia, prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności, regeneruje skórę z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi. W przeciwieństwie do większości kwasów jest bardzo skuteczny, a przy tym wykazuje niewielkie działanie drażniące. Polecany głównie dla skóry mieszanej, trądzikowej, tłustej, starzejącej się, z przebarwieniami.

Najlepsze efekty osiąga się przy wykonaniu zalecanych 5-6 seriach zabiegu, wykonywanych raz w tygodniu. Liczbę zabiegów i czas ich trwania należy dopasować jednak indywidualnie do każdego przypadku w zależności od typu skóry, celu zabiegu i rezultatów osiągniętych po pierwszej aplikacji.

Zabieg Acid Tech trwa 60 minut

Zabieg kwasami na twarz – zalecenia

Przed przystąpieniem do zabiegu należy bezwzględnie przeprowadzić z Klientem szczegółowy wywiad i przekazać do podpisania zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko i wyłącznie w przypadku braku jakichkolwiek przeciwwskazań można przystąpić do wykonania zabiegu.

Przede wszystkim, co najmniej tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji, elektrolizy, elektrokoagulacji, mikrodermabrazji

Następnie, w trakcie trwania kuracji nie wolno wykonywać innych peelingów, zwłaszcza mechanicznych

Dodatkowo, po zabiegu eksfoliacji, pomiędzy kolejnymi zabiegami i przez minimum 4 tygodnie po wykonaniu serii zabiegów należy zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF50). W tym czasie nie wolno korzystać z kąpieli słonecznych oraz solarium.

Na koniec, przeprowadzając zabieg z wykorzystaniem kwasów należy pamiętać aby w trakcie zabiegu omijać okolice oczu i ust

Przebieg zabiegu kwasami

  1. Wykonaj dokładny demakijaż skóry.
  2. Odtłuść skórę złuszczającym tonikiem, omijając okolice oczu.
  3. Zabezpiecz miejsca, gdzie doszło do przerwania ciągłości naskórka, okolic ust oraz zmian barwnikowych wazeliną. Dodatkowo, oczy Klienta przykryj płatkami kosmetycznymi i poproś, aby w trakcie zabiegu miał zamknięte oczy. Zabezpiecz ręce rękawiczkami nitrylowymi lub winylowymi i nałóż równomierną warstwę kwasu migdałowego 40% lub kwasu glikolowego 50% + kwasu szikimowego 10% pędzelkiem. Następnie pozostaw go od 2-8 minut w zależności od wrażliwości skóry (zawsze zaczynając od 2 minut i zwiększając kolejne zabiegi o 1-2 minuty). Cały czas monitoruj odczucia Klienta. Uczucie ciepła, delikatne mrowienie i zaczerwienienie skóry jest typową reakcją na działanie kwasów. W przypadku pojawienia się silnego zaczerwienienia, pieczenia, swędzenia i uczucia dyskomfortu natychmiast przerwij działanie kwasów.
  4. Usuń kwas za pomocą suchego płatka kosmetycznego.
  5. Nałóż neutralizator.
  6. Zmyj letnią wodą pozostałości neutralizatora.
  7. Nałóż bioinfuzyjne serum regenerujące i delikatnie wmasuj w ciało (serum zostawiamy, nie spłukujemy).
  8. Następnie nałóż kryjącą warstwę maski regenerującej na 20 minut. Po czym zmyj maskę letnią wodą.
  9. Na zakończenie nałóż krem regenerujący barierowy SPF50 i pozostaw do wchłonięcia.

Podczas zabiegu może pojawić się uczucie szczypania, mrowienia, zaczerwienienie. Delikatny proces złuszczania może nastąpić 1-2 dni po zabiegu i trwać do 4 dni. Intensywność i długość trwania odczuć zależy od indywidualnej wrażliwości i rodzaju skóry.

ZALECENIA PO ZABIEGU: do 12 godzin po zabiegu unikać alkoholu, kawy, pikantnych przypraw, nie nakładać makijażu. Do 24 godzin po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu. Do 2 tygodni po zabiegu unikać ekspozycji na słońce, chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym SPF 50.

Preparaty do zabiegu Acid Tech

Złuszczający tonik do twarzy ~pH 2

Kwas migdałowy 40% ~pH 2

Kwas glikolowy 50% + kwas szikimowy 10% ~pH 2

Neutralizator

Bioinfuzyjne serum regenerujące

Maska regenerująca

Regenerujący krem barierowy

Przeciwskazania do stosowania kwasów

Stany ropne i zapalne, infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe (opryszczka, brodawki), stany alergiczne, przerwanie ciągłości skóry, trądzik w fazie aktywnej, alergia na stosowane substancje złuszczające, skłonność do powstawania bliznowców, bezpośrednio przed i po opalaniu, terapia retinoidami (do 6msc. wstecz), choroby skóry (AZS, trądzik ropowiczy, skupiony, bliznowaciejący, łuszczyca, egzema), zabiegi chirurgiczne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi eksfoliacji (do 2msc. wstecz), ciąża i okres laktacji.

You Might Also Like