Sonoforeza – wtłaczanie substancji odżywczych przy pomocy ultradźwięków

Dziś sonoforeza jest jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych. Polega ona na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębokie partie skóry przy pomocy specjalnych urządzeń emitujących fale ultradźwiękowe. Kosmetyczka wykonując masaż specjalnymi głowicami pobudza metabolizm komórek, zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Jak dokładnie działa sonoforeza? Czy masaż ultradźwiękami przywróci skórze młodzieńczy wygląd? Jakie urządzenie wybrać do gabinetu? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w naszym artykule.

Sonoforeza – co to i jak działa

Sonoforeza często określana jest jako „masaż ultradźwiękowy” lub „ultradźwięki”. Jest to zabieg kosmetyczny wykorzystujący fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Wykonywany jest, aby poprawić przepuszczalność błon komórkowych aby ułatwić substancjom odżywczym, zawartym w preparatach kosmetycznych przenikanie w głębokie warstwy skóry. Sonoforeza jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, który możemy wykonywać na praktycznie wszystkich partiach ciała.

Sonoforeza – jak wygląda zabieg

Przede wszystkim należy oczyścić obszar ciała poddawany zabiegowi. Następnie nakładamy substancje aktywne w skondensowanej formie. Kosmetyczki najczęściej używają serum do sonoforezy – skoncentrowanych ampułek o działaniu np. antycellulitowym czy przeciwzmarszczkowym. Po nałożeniu preparatów przykładamy urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe do skór i wykonujemy masaż. Aby wzmocnić efekty, po zakończeniu masażu możemy nałożyć jeszcze maskę i krem.

Jakie są efekty masażu ultradźwiękowego

Sonoforeza przyspiesza procesy regeneracji skóry. Po wykonaniu zabiegu skóra jest nawilżona, dotleniona i bardziej elastyczna. Już po jednym zabiegu można zauważyć, że blizny i zmarszczki są mniej widoczne, a przebarwienia wydają się rozjaśnione. Aby uzyskać optymalne efekty, po masażu należy stosować preparaty pielęgnujące. Zwracaj na to szczególną uwagę swoim klientkom. Seria zabiegów będzie doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku skóry trądzikowej, nadmiernie przetłuszczającej się, z przebarwieniami oraz wymagającej intensywnego nawilżenia. Zabieg sonoforezy jest szczególnie polecany osobom z cieniami pod oczami oraz zmarszczkami. Masaż ultradźwiękami pomaga walczyć z cellulitem i usuwa złogi tłuszczowe.

Sonoforeza – przeciwwskazania do zabiegu

Sonoforezy nie można przeprowadzać na osobach z :

  • metalowymi elementami w ciele, np. rozrusznik serca,
  • chorobami krążenia,
  • nowotworem,
  • epilepsją,
  • stwardnieniem rozsianym.
    Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny przesunąć termin sonoforezy. Dotyczy to również osób, które zauważyły u siebie pierwsze objawy przeziębienia lub grypy.

Jakie wybrać urządzenie do sonoforezy

Funkcja ultradźwięków często wykorzystują producenci urządzeń wielofunkcyjnych, takich jak np. mobilne urządzenie-kombajn Elegante Goldline 11w1. Jest to rozwiązanie idealne, jeśli chcesz rozszerzyć swoje usługi o inne popularne i często wybierane przez klientki zabiegi kosmetyczne takie jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, itp. Oprócz rozbudowanych kombajnów kosmetycznych, zawierających kilka urządzeń w jednym, na rynku znajdziesz aparaty przeznaczone wyłącznie do emitowania ultradźwięków. Zastanów się przed zakupem urządzenia, czy zabiegi ultradźwiękowe będziesz wykonywała na całe ciało czy tylko wybrane partie. Do zabiegów na ciało wykorzystywane są duże głowice o średnicy 4 cm lub większej, tak jak w urządzeniu Megasonic MS200. Głowice przeznaczone do zabiegów na twarz mają mniejsze średnicę, tak jak w urządzeniu BR-627II. Więcej aparatów do ultradźwięków znajdziesz na naszej stronie w zakładce urządzenia kosmetyczne.

Sonoforeza – czy to się w ogóle opłaca?

Cena pojedynczego zabiegu sonoforezy w salonie kosmetycznym wynosi od 30 do 70 zł. Ceny zakupu podstawowego urządzenia zaczynają się od kwoty ok. 500,00 zł. Mając na uwadze popularność zabiegu i łatwość jego wykonania wydaje się, że jest to dobra inwestycja, która może się bardzo szybko zwrócić.

Gdybyś potrzebowała pomocy w wyborze właściwego sprzętu zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub email.

You Might Also Like