Czas na kwasy – prezentacja linii X-FOLIATE

Jesień to doskonały czas na przeprowadzanie zabiegów kwasowych. Jest to kuracja, przeznaczona dla osób z trądzikiem, przebarwioną, wrażliwą i naczyniową skórą, która doskonale oczyści i rozjaśni cerę. Bielenda Professional posiada w swoim portfolio specjalistyczne peelingi chemiczne ze specjalnie wyselekcjonowanych kwasów. Wszystkie produkty posiadają optymalne parametry i są skuteczne w działaniu.

Jak dzielimy kwasy

Kwasy dzielimy na kilka podstawowych grup.

Pierwszą z nich są alfa-hydroksykwasy (AHA), którą reprezentują kwasy: glikolowy, mlekowy, migdałowy, cytrynowy czy jabłkowy. Złuszczają, zwiększają uwodnienie warstwy rogowej naskórka. Wpływają na wzrost syntezy kolagenu i elastyny oraz ilość glikozaminoglikanów w skórze właściwej. Rozjaśniają, wygładzają i spłycają zmarszczki.

Kolejną grupą wartą uwagi są beta-hydroksykwasy (BHA). W kosmetyce jedynym reprezentantem tej grupy jest kwas salicylowy. Dzięki temu, że jest rozpuszczalny w tłuszczach, penetruje w głąb mieszków włosowych, działając głęboko przeciwzapalnie i oczyszczająco. Ma silne działanie bakteriostatyczne i przeciwzapalne, co jest kluczowe w terapiach przeciwtrądzikowych.

Bardzo ciekawą grupę stanowią poli-hydroksykwasy (PHA), które posiadają właściwości alfa-hydroksykwasów, ale dzięki większej cząsteczce są pozbawione działania drażniącego. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla skór wrażliwych i naczyniowych. W kosmetyce najczęściej stosowany jest kwas laktobionowy i glukonolakton. Substancje te m.in. wiążą wodę w naskórku i zapobiegają jej transepidermalnej utracie, są bardzo skutecznymi antyoksydantami.

Bardzo interesującym kwasem, którego nie można zakwalifikować do żadnej z powyższych grup – ale którego działanie terapeutyczne jest nie do przecenienia – jest kwas dikarboksylowy – kwas azelainowy. Skuteczny w terapii skóry trądzikowej, łojotoku, przebarwieniach i trądziku różowatym. Wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne.

Innym bardzo mocnym wsparciem dla skór trądzikowych jest kwas pirogronowy. Ten alfa-ketokwas bardzo szybko penetruje w głąb skóry i posiada bardzo silne właściwości sebostatyczne.

Specjalistyczna linia X-FOLIATE

Eksperci laboratorium naukowo-badawczego Bielenda Professional zdecydowali się spotęgować działanie kwasów, tworząc specjalistyczne – formuły, wykorzystujące synergię działania kilku substancji. Linia X-FOLIATE Bielenda Professional to specjalistyczne pilingi chemiczne dla czterech najczęstszych problemów skóry.

BIELENDA X-FOLIATE Clear Skin- Formuła do skóry trądzikowej o stężeniu 22% zawiera kwas pirogronowy, kwas azelainowy i kwas salicylowy

BIELENDA X-FOLIATE Dark Spot Remover – Formuła do skóry z przebarwieniami o stężeniu 40% i pH 1,6 zawiera kwas mlekowy, kwas kojowy i arbutynę.

BIELENDA X-FOLIATE Anti Couperose – Formuła do skóry naczyniowej o stężeniu 45% i pH 2,5 zawiera kwas laktobionowy, argininę, mocznik i glukonolakton

BIELENDA X-FOLIATE Anti Wrinkle – Formuła do skóry dojrzałej, zawiera kwas glikolowy o stężeniu 30% i pH 1,4

Uzupełnieniem serii są komplementarne kremy i toniki kwasowe przeznaczone do profesjonalnej pielęgnacji domowej.

Eksperci Bielenda Professional, mając świadomość, jak niezwykle ważna jest kwestia regeneracji skóry poddawanej zabiegom eksfoliacji kwasami, opracowali specjalistyczny krem regenerujący z CICA. Zastosowana w nim Centella Asiatica charakteryzuje się dużą zawartością triterpenów, które działają korzystnie na skórę i gojenie się ran, poprawiając szeroki zakres parametrów skórnych.

nowa linia x-foliate od Bielenda Professional

You Might Also Like