Lampa pierścieniowa czy polluks – jakie oświetlenie wybrać do makijażu i przedłużania rzęs

Obecnie na rynku jest wiele lamp służących do oświetlenia twarzy podczas wykonywania profesjonalnego makijażu lub zabiegu przedłużania rzęs. Najczęściej wybieranym przez profesjonalistów rozwiązaniem jest lampa pierścieniowa ze statywem lub lampa polluks. Jaka jest różnica pomiędzy tymi rozwiązaniami? Jakie mamy rodzaje lamp do makijażu i jaką wybrać? Zapraszamy do artykułu.

Co to jest lampa pierścieniowa

Lampa pierścieniowa jest to lampa w kształcie pierścienia, często wykorzystywana w studiach fotograficznych jako jeden z elementów oświetlenia zdjęć. Pozwala uwidocznić każdy detal skóry i dobrze odwzorowuje kolory kosmetyków. Światło z lamp pierścieniowych nie rzucają cieni, dzięki czemu widzimy dokładnie nawet najmniejsze szczegóły. Ze względu na swoje właściwości profesjonalne stylistki wykorzystują lampy pierścieniowe do oświetlenia twarzy podczas wykonywania makijażu lub przy przedłużaniu rzęs. Dodatkowo lampy pierścieniowe wykorzystują do sfotografowania efektów swojej pracy poszerzając swoje portfolio. Wysokiej jakości zdjęcia publikowane w social mediach przyciągają uwagę nowych klientów i ukazują Twój profesjonalizm.

Jak wybrać właściwą lampę pierścieniową?

Wybierając lampę pierścieniową należy zwrócić uwagę na różnice w parametrach pomiędzy poszczególnymi modelami. Po pierwsze, zastanów się nad średnicą lampy. Do wyboru mamy pierścienie o średnicy 10″, 12″, 15″ i 18″. Lampy o średnicy 10″ i 12″ łagodnie oświetlają mniejsze powierzchnie twarzy. Możne je z powodzeniem wykorzystywać przy laminacji rzęs. Lampy o dużej średnicy równo rozpraszają światło na większym obszarze. Będą lepsze przy wykonywaniu makijażu.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lampy pierścieniowej jest technologia, w jakiej pracuje lampa. Na rynku są urządzenia wykorzystujące żarówki fluorescencyjne lub LED. Ze względu na dłuższą żywotność i możliwość regulacji barwy światła (3200-5500K), lampy pierścieniowe LED są częściej wybierane przez profesjonalistów. Modele lamp fluorescencyjnych, które można wykorzystać przy wykonywaniu makijażu powinny mieć minimum 35W mocy. To zapewni Ci naprawdę dobre podświetlenie. Dla osób szukających mocnego światła polecamy ledowe lampy o mocy 55W, które posiadają równomiernie rozmieszczone na pierścieniu (400-500) diody LED.

Profesjonalna lampa pierścieniowa powinna posiadać stabilny statyw z regulowaną wysokością, lub tak jak lampa do selfie, elastyczne ramię. Kierując się powyższymi wskazówkami znajdziesz lampę, która optymalnie spiszę się w twoim salonie. My rekomendujemy jeden z najpopularniejszych modeli – LAMPA PIERŚCIENIOWA RING LIGHT 18″ 48W LED + STATYW :: Dlakosmetologii.pl

Jeśli nie lampa pierścieniowa to co ?

Coraz częściej wybieranym narzędziem oświetlającym wśród profesjonalistów specjalizujących się w makijażu, zakładaniu rzęs, fryzjerstwie, tatuażu oraz przy robieniu zdjęć i filmów jest lampa polluks. Urządzenie to emituje wysokiej jakości zrównoważone światło bez zniekształceń kolorów lub niechcianych emisji ciepła zbliżone do światła dziennego. Lampa polluks to tak naprawdę dwie podłużne lampy zamieszczone na elastycznych ramionach, które możemy regulować w dowolnym kierunku. Taka konstrukcja gwarantuje równomierne oświetlenie oraz eliminację cieni na wybranym obszarze. Zobacz alternatywę dla lamp pierścieniowych – lampy polluks

Jeśli po przeczytaniu powyższego artykułu nadal nie wiesz, jaką lampę wybrać – skontaktuj się z nami – pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu. 

You Might Also Like