Alternatywny sposób demakijażu – OCM

Agresywne detergenty, alkohole i kwasy to składniki tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych do mycia twarzy. Owszem, usuwają zanieczyszczenia ale ich silne działanie usuwa również sebum co powoduje naruszenie naturalnej bariery ochronnej skóry przez co staje się ona podrażniona, przesuszona i odwodniona. Aby się bronić, zaczyna produkować więcej sebum co w efekcie prowadzi do pogorszenia stanu skóry. Pojawiają się zaskórniki a my sięgamy po jeszcze silniejsze preparaty oczyszczające. Błędne koło się zamyka. Jest jednak metoda demakijażu która wyrwie nas ze złej karmy.

Olejki do oczyszczania twarzy i demakijażu nie podrażniają naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Nie powodują więc nadmiernego produkowania sebum i nie pozostawiają na skórze nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia.

Oleje bez problemu usuwają z naszej skóry wszystko to, co jest tłuste – pozostałości po kremie, makijaż i nadmiar sebum. Przy okazji rozpuszczają też tusz do rzęs i usuwają ze skóry zanieczyszczenia, które gromadzą się na niej w ciągu dnia: kurz, smog, alergeny, dym papierosowy itd.

Oleje wnikają wgłąb skóry oczyszczając ją od wewnątrz nie uszkadzając naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka tak jak czynią to tradycyjne żele do mycia twarzy. Efekt? Czysta, odświeżona, nawilżona i odżywiona skóra.

Stosując naturalne olejki do oczyszczania twarzy, nie tylko usuwasz z niej zanieczyszczenia, ale też dostarczasz jej cennych składników pielęgnujących.

Olejki możesz stosować do wszystkich rodzajów cery, w tym tłustej i trądzikowej oraz bardzo delikatnej i wrażliwej. Możesz usuwać nimi również makijaż z oczu, bez ryzyka podrażnień, szczypania i pieczenia.

Jak należy używać olejków do demakijażu:

Nakładasz olejek na skórę, wykonujesz krótki masaż, zwilżasz dłonie i ponownie masujesz skórę. Pozostałą emulsję zmywasz miękkim, ciepłym kompresem. Po usunięciu olejku z twarzy od razu możesz zauważyć, że skóra jest czysta, a do tego bardzo gładka, miękka i nawilżona.

Przy regularnym stosowaniu olejku wyrównasz koloryt skóry, przywrócisz jej równowagę, zmniejszysz ilość zaskórników i zmniejszysz wydzielanie sebum. Wzmocnisz rzęsy i brwi złagodzisz stany zapalne i podrażnienia i udrożnisz zatkane pory.

Podsumowując.

Oil Cleansing Metod (OCM) to najlepszy sposób mycia twarzy. Używane do tego oleje są łagodne, przyjazne dla skóry i przy tym skuteczne. Łatwo usuwają zanieczyszczenia a przenikając do głębszych warstw skóry odżywiają ją i pielęgnują. Po oczyszczeniu cery pozostawiają ją nawilżoną, zmiękczoną i pełną blasku.

Jeśli chcesz wypróbować nowy, lepszy sposób demakijażu to zapraszam na naszą stronę. Tam znajdziesz naturalne olejki do demakijażu wyprodukowane przez Farmona Professional.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *