Cienie pod oczami – jak je usunąć.

Jak pozbyć się cieni pod powiekami

Oczy wyrażają nasze emocje i przykuwają spojrzenia innych. To zwierciadło naszej duszy oraz naszego stylu życia i zdrowia. Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na osobę przemęczoną i schorowaną, dlatego warto zadbać o skórę wokół oczu.

Cienie pod oczami – przyczyny

Obrzęki pod oczami często bywają efektem przemęczenia, czasem są sygnałem stanów chorobowych.  Sińce pod oczami często wynikają z bezsenności lub niskiej jakości snu oraz przemęczenia organizmu. Zbyt mała ilość  snu, niebieskie światło, praca w źle oświetlonych i niewentylowanych pomieszczeniach, częste codzienne stresy i nieodpowiednia dieta. To wszystko szybko odbija się nie tylko na naszym zdrowiu, ale również stanie skóry. Podkrążone oczy mogą być efektem naturalnego procesu starzenia. Wraz z wiekiem zmniejsza się synteza kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego co powoduje, że skóra staje się coraz cieńsza. Przez to prześwity naczyń krwionośnych są bardziej widoczne. 

Zdecydowanie, cienie pod oczami mogą być następstwem palenia papierosów, ekspozycji na promieniowanie UV, spożywania alkoholu, kofeiny oraz przyjmowania niektórych leków. Sińce pod oczami mogą też być uwarunkowane genetycznie.

Jak pozbyć się cieni pod oczami – nie tylko medycyna estetyczna

Jeśli Twoje klientki narzekają na worki pod oczami, a Ty dysponujesz odpowiednim urządzeniem kosmetycznym, możesz im zaproponować skuteczny zabieg kosmetyczny usuwający cienie pod oczami

Najlepiej sprawdzą się:

☐ urządzenie do karboksyterapii np Carboregen Karboksyterapia

☐ Mezoterapia igłowa np. Mezoterapia igłowa BN-959A czy dermapeny

☐ Fale radiowe np. Nożyczki liftinujące  Fale Radiowe

Dodatkowo, aby przedłużyć efekty zabiegu możesz zaproponować odpowiednie kremy i profesjonalne sera, które pomagają rozjaśnić sińce pod oczami, odświeżyć, nawilżyć i dotlenić tę wyjątkowo wrażliwą skórę. 

Jak zatuszować cienie pod oczami 

Dla profesjonalnych makijażystek polecamy korektory w pędzelku pod oczy, które doskonale zamaskują opuchnięcia od oczami oraz przygotują powieki pod makijaż. 

Co na cienie pod oczami – domowe sposoby

Jeśli Twoje klientki pytają co na worki pod oczami możesz im zasugerować, że jednym z najważniejszych domowych sposobów pomagających zlikwidować cienie pod oczami to odpowiedni demakijaż oczu. Dzięki niemu klientka odciąży powiekę i usunie wszelkie zanieczyszczenia zgromadzone po całym dniu.  Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne dotlenią, nawilżą i odświeżą powłokę skórną. Na rynku jest mnóstwo zaawansowanych technologicznie, profesjonalnych kremów, wykonanych z naturalnych składników, które stosowane regularnie wspomagają usuwanie cieni pod oczami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj

You Might Also Like