Niezbędne wyposażenie twojego nowego salonu manicure i pedicure

Jesteś gotowa, by otworzyć swój pierwszy salon manicure i pedicure? Poza świetnie urządzonym miejscem potrzebujesz kilku niezbędnych urządzeń, które ułatwią twoją pracę i zadbają o profesjonalny wizerunek. Sprawdź, co musi znaleźć się na twojej liście zakupów i zainwestuj w profesjonalny sprzęt, który będzie działał niezawodnie zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Podstawowe wyposażenie salonu czyli lampa UV

Kluczowym urządzeniem w każdym salonie manicure i pedicure jest lampa UV LED. Najlepszy będzie produkt łączący obie technologie, który szybciej utwardzi zarówno żele UV, jak i lakiery do lamp LED, cechując się również większą żywotnością. Sprzęt do profesjonalnego salonu powinien wyróżniać się mocą min. 24 W (do użytku domowego wystarczy mniejsza), a także trwałą konstrukcją. Lampy UV/LED dzielą się na tzw. mostek i zabudowaną – pierwsze z nich są nieco mniejsze, a modele zabudowane sprawiają, ze światło lepiej dociera do płytki paznokcia i można często umieścić w nich całą dłoń. 

Najważniejsze urządzenia do manicure i pedicure

Od czego zacząć wyposażanie swojego gabinetu? Od frezarki! Jest to profesjonalne urządzenie kosmetyczne dedykowane do usuwania stylizacji paznokci, matowienia skórek czy opracowywania skórek. Frezarka do pedicure i manicure powinna wyróżniać się kilkoma ważnymi cechami:

– moc 40-45W;
– możliwość regulacji obrotów i prędkości w zależnie od potrzeb;
– niski poziom głośności;
– głowica twist-lock (frezarka do paznokci umożliwia szybką zmianę frezów)
– regulacja kierunku obrotów.

Frezarka do manicure to jednak nie wszystko – kolejnym niezbędnym urządzeniem jest pochłaniacz pyłu, który wytwarza się właśnie podczas pracy z frezarką. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

pochłaniacz pyłów stacjonarny – umieszczony na biurku, może także służyć jako poduszka pod dłonie;
– pochłaniacz pyłu do zabudowy – wbudowany w blat biurka;
– centralny pochłaniacz pyłu – najlepszy wybór do dużych salonów kosmetycznych. 

Profesjonalne meble do salonu manicure i pedicure

Co jest niezbędne poza sprzętem? Odpowiednie miejsce do pracy! Stół do manicure musi być na tyle wygodny i duży, by umożliwić ci komfortowe wystylizowanie paznokci twoich klientek. Biurko do manicure różni się rozmiarem – zawsze dopasowuj go do wielkości pomieszczenia. W każdym salonie kosmetycznym niezbędne są także wygodne krzesła dla stylistyki paznokci, dbające o komfort nawet podczas wielogodzinnego dnia pracy. 

Jeśli będziesz często stylizować paznokcie u stóp, niezbędny będzie wygodny fotel pedicure, który dzieli się na model hydrauliczny, elektryczny, mechaniczny i dedykowany do SPA (z masażerem). Najbardziej zaawansowane są modele elektryczne. Więcej na temat foteli kosmetycznych przeczytasz tutaj. 

Inne produkty do twojego salonu kosmetycznego

Sprawdź koniecznie naszą pełną ofertę produktów do salonu kosmetycznego, gabinetu i SPA, w której znajdziesz parafiniarki, ozdoby, żele UV/LED, artykuły jednorazowe oraz wiele innych produktów w najlepszej jakości po hurtowych cenach. 

You Might Also Like