Jak wybrać odpowiedni fotel kosmetyczny

Otwierasz swój pierwszy salon? A może twoja firma cały czas się rozwija i chcesz wymienić sprzęt na nowy? Najważniejszym wyposażeniem jest fotel kosmetyczny, który zadba o to, by twoje klientki czuły się zrelaksowane, a ty będziesz mogła komfortowo wykonać wszystkie zabiegi. Jak wybrać fotel kosmetyczny odpowiadający twoim potrzebom? Poznaj najważniejsze cechy i rodzaje urządzeń, zanim zamówisz je do swojego salonu.

Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych

Zanim zaczniesz wybierać najważniejsze funkcjonalności, powinnaś wiedzieć o tym, że fotele dzielą się na:
fotel kosmetyczny elektryczny,
fotel kosmetyczny hydrauliczny,
fotel kosmetyczny mechaniczny.

Fotel elektryczny kosmetyczny umożliwia swobodne regulowanie podłokietnika, podnóżka, a także wysokości oparcia. Dzięki temu z łatwością zmienisz pozycję klientki, wykorzystując go do wielu różnorodnych zabiegów. Taki model wygląda i prezentuje się bardzo elegancko.

Fotel hydrauliczny kosmetyczny jest nieco mniej intuicyjny w obsłudze, jednak umożliwia wyregulowanie niezależnie od wagi klienta. Fotel manualny kosmetyczny to najprostszy model, który umożliwia ręczną regulację kąta podparcia nóg i pleców, a także zdjęcie podłokietników i zagłówka. 

Jaki powinien być fotel do salonu kosmetycznego:

odpowiednio wyprofilowany – by zapewnić komfort klientowi i tobie,
stabilny i wykonany z wysokiej jakości materiałów – szczególnie jeśli chcesz budować prestiż u swoich klientów i zadbać o łatwość czyszczenia,
regulowany – gdy świadczysz szeroki zakres usług,
dopasowany do twoich potrzeb – tylko ty wiesz, czego naprawdę potrzebujesz, by zapewnić jak najlepszy standard usług.

Najważniejszym kryterium wyboru są zawsze twoje potrzeby. Inny model zamówisz wtedy, gdy świadczysz jedynie zabiegi na twarz, a inny w przypadku manicure i pedicure. Często jednak jest tak, że fotel pedologiczny lub specjalny fotel kosmetyczny do rzęs nie jest ci potrzebny – jeśli chcesz zapewnić sobie największe możliwości i łatwość obsługi, najlepiej wybrać nowoczesne łóżko kosmetyczne elektryczne, które możesz złożyć do fotela za pomocą pilota. 

Na to jeszcze zwróć uwagę

Jeśli chcesz wykonywać pedicure, zwróć uwagę na to, czy wybrany przez ciebie fotel kosmetyczny jest wyposażony w podzielone podnóżki. 

Gdy planujesz świadczyć usługi dojeżdżając do swoich klientów, najlepszym wyborem będzie mobilny fotel kosmetyczny. Takie modele są składane, umożliwiając ci wygodny transport. Jeśli chcesz przestawiać go w różne miejsca w swoim salonie, zamów urządzenie wyposażone w kółka.

Przed zamówieniem fotela kosmetycznego upewnij się, że zmieści się on w twoim salonie, zapewniając ci wygodny dostęp do klientki. Sprawdź jego parametry takie jak szerokość z podłokietnikami i długość z wysuwanym podnóżkami. 

Najlepszy fotel kosmetyczny do twojego salonu

Wiesz już, jaki model będzie dla ciebie najlepszy? Sprawdź naszą pełną ofertę, w której znajdziesz zarówno nowoczesne fotele elektryczne kosmetyczne, jak i inne modele oraz niezbędne dodatki, by stworzyć swój pierwszy profesjonalny gabinet lub odmienić dotychczasowe miejsce pracy.

You Might Also Like